| anonim_4396 a întrebat:

Cum ați privi un om ce vorbește greu și agitat muscular? Atenție. Nu este nervos.

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vorbit "greu" poate avea multe intelesuri. Se poate exprima greu, poate nu cunoaste limba, poate vorbeste rar, poate se balbaie, poate nu i se aude vocea cum trebuie.
La fel si "agitat muscular", poate fi incordat, poate avea ticuri ciudate, poate nu-si gaseste pozitie, transpira, poate gesticuleaza in exces...
Trebuie sa fii mai explicit, ca sa inteleg despre ce fel de om e vorba.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Despre el man

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Da interviul sa te vada lumea

| girada79 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Despre mine. În urma sufocării la nașterii sunt în scaun cu rotile. De multe ori sunt considerat cu probleme psihice din cauza exprimării.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru girada79):

Am inteles. Pe mine nu ma deranjeaza chestiile astea, am rabdare. Consider si eu ca e importanta doar calitatea vorbelor.
Si eu vorbesc mai "naspa" pentru unii, in sensul ca nu am o voce puternica, si nu imi place sa ies in evidenta. Lucrez cu oameni, stiu sa ma exprim, dar de multe ori nu am chef sa vorbesc prea mult, mai ales cand sunt mai multi oameni, si galagiosi.
Intotdeauna am preferat grupurile restranse, si discutiile mai private.

| Catrice a răspuns:

Excluzând cele prezentate mai sus... un mincinos.

| Catrice a răspuns (pentru girada79):

Nu văzusem răspunsurile de dinainte și nu știam despre ce/cine este vorba.

| SilentRain a răspuns:

Normal, și eu pățesc asta când sunt stresata

| Hammurabi a răspuns:

Lucrez permanent cu publicul și sunt obișnuit să nu am reacții la ticuri verbale, defecte, probleme de vorbire sau de altă natură.
Așa că l-aș privi normal ca pe oricare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce?

| Endoryus a răspuns:

Ca pe oricare alta persoana. Aveam un amic acum multi ani in Romania. Avea probleme cu vorbitul. Cand se supara, se pierdea. Nu mai putea lega 3 cuvinte. Sa vorbeasca clar. Multi radeau de el. Eu faceam misto de ei ca sa vada cum e. Desigur ca ma faceau nesimtit. Cand le spuneam ca asa fac ei cu el, nu le convenea. Ideea de baza e ca nu ma doare cum vorbeste cineva. Mai degraba ce ii iese pe gura. Tipul era o companie placuta, fata de alti care te plictiseau de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce context il intalnesti.
Daca esti prieten cu el, sau il intalnesti ca client la munca, nu cred ca vei baga de seama, dar daca esti angajator, si vine un om asa, la interviu, nu prea are sanse. Depinde de context.

| girada79 a răspuns:

Și ce vină am?

| girada79 a răspuns:

De Paște mă plimbam cu mama și se oprește cu o colegă de muncă și am dorit să-mi o idee și spune că vorbim altă dată că sunt agitat și n-am răbdare, deși în sinea mea nu era așa, dar aspectul m-a trădat.