| monicaaa17 a întrebat:

Cum ati reactiona dacă unul din părinții vostri ar fi diagnosticat cu o boala gravă?

18 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

As fi socat cu siguranta, dar s-ar putea opera sau trata cu pastile, ai spus boala grava, ci nu mortala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazul mamei as intra în super-depresie și aș muri cel mai probabil dacă nu ar fi tratabila.
Tata a fost într o situație din asta în care m-a infectat și pe mine, apoi am fost nevoiți să ne tratăm luni de zile, dar bineînțeles că rămâi :O când afli așa ceva mai ales când e vorba de părinții tăi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este o boala grava, nu disperi si sub nici o forma nu plangi sau te vaicaresti in fata parintelui, ca-l darami si in loc sa aiba putere sa lupte cu boala, il epuizeaza urlete si vaicareala ta.
Daca nu te poti stapanii, du-te afara si urla, dar nu in fata parintelui bolnav.
Iti spun din experinta, fiindca am trecut prin 3 inmormantari si i-am vazut pe toti cei dragi cum s-au dus.
Nu-ti pot descrie ce durere imensa este dupa ce-i pierzi, cand esti rupt de realitate, simtindu-te fara viata, terminat... cand nu ai putere sa te ridic din pat, cand hrana nu mai vrea sa intre in gura, cand nu mai vezi rost la nimic...

| SilentRain a răspuns:

N-am părinți, meh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Trist

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Se putea mai rau happy
Și nu e trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Daca tu spui că nu e, deși mie mi se pare că ar fi, atunci mă bucur, nu cunosc povestea așa că. Sper sa fi ok.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce drăguț, compasiune virtuala din spate display-ului
Nu e tragedie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Eu am rămas fără tată și o fost totul pentru mine și știu cum e. Îți doresc tot binele din lume și să îți găsești fericirea și liniștea sufletească

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Danke

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Am vrut să îți dau o îmbrățișare da îmi arată 3 semne de exclamari, așa că îți spun sa fi iubita

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://media1.tenor.com/....../tenor.gif

Apreciez "compasiunea" ta, era o forma de mulțumesc scrisa în germana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Eu am incercat să îți răspund cu un hug și în loc de un hug arata 3 semne de exclamari.da știu ce înseamnă danke laughing take care of You simpaticuto

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahh dacă nu îmi pui tu apa la plaman, nu te las
Nu sunt simpatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Pentru mine ești și simpatica și specială.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ultima persoana care a zis asta, a regretat ca a spus-o happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Ok, sorry, mă retrag laughing :*:*

| Sofer a răspuns:

Stare de șoc confirmata. As cauta rezolvate cum sa se trateze mai repede.