| RAY a întrebat:

Cum ati renuntat voi la un anumit viciu pe care l-ati avut?

15 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu pot sa iti spun viciul pe care l-am avut si la care am renuntat, dar pot sa iti spun cum.
La mine a fost din cauza anturajului, deci clar chiar si daca m-am afundat in singuratate am refuzat sa mai ies asa de mult in acel cerc si mai ales atunci cand stiam ca vor face aia.Am incercat sa fac tot ce faceam cand aveam viciu si fara el iar daca reuseam era ok daca nu acceptam situatia.Important e sa inlocuiesti acel viciu cu altceva daca este posibil si cel mai important este sa ai vointa.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

N-am renuntat. La ce folos?! Tot acolo ajungi.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Unde tot acolo ajungi?

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Imbracat frumos in sicriu.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Man numai fi asa dramatic, esti tanar, poti face multe

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mi-am gasit altul nou mai putin daunator.

| HadesSs a răspuns:

E simplu, toti fumatorii sunt dependenti, eu cand zis ca nu vreau sa mai fumez nu am mai fumat totul tine de tine, niciodata nu trebuie sa depinzi de un lucru. Daca vreau fumez o tigara daca nu vreau nu mai fumez o luna, vointalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vointa. Asa te lasi de fumat. De asta ii compatimesc de ratatii aia care nu se pot lasa de fumat ( cei care vor macar ). Eu am putut, ar trebui sa poata si altul.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce te a determinat sa renunti la ele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

2 chestii. Primul a fost banii. Dadeam prea multi bani. Si fata de alti ratati care stau pe banii parintilor, eu nu aveam "avantajul"ala, dadeam de la mine din buzunar. Dar fara vointa nu as fi facut nimic. Cand vreau ceva, il fac. Simplu nu e, niciodata.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi in chesti gen carti care sa se te motiveze? sau acele clipuri de pe net care promit multe

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca esti destul de praf ca om ( si mai ales un caracter de rahat) cred ca merg si chestiile alea.

| gabriielaaa a răspuns:

Cautad ceva bun ce sal inlocuiesc sau daca stiu ca nu-mi face bine gadinduma la sanatate.

| aADI a răspuns:

Pur si simplu a trecut vremea și nu m-am mai gândit la așa ceva, simplu dar complicat în același timp.