| anonim_4396 a întrebat:

Ati renuntat vreodata la un viciu? care? si cum?

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, la tutun si alcool, cum nu m-am asteptat.

| harciog a răspuns:

Pe la 80 de ani am renuntat la sex.Nu mai rezista nici o pustoaica de la 65 de ani in sus.Au facut infarct vreo trei.

| ChioruL14 a răspuns:

Bulangii astia au scumpit iar tigarile. nu e de bani dar m-as lasa de fumat doar ca sa nu le mai fac pe plac. nu, n-am renuntat la niciun viciu pentru ca imi place sa le fac.

| Mayar a răspuns:

Eu la cipsuri, acum cativa ani, mancam destul de des si mult cipsuri. cand am vazut ca incep sa ma ingras din cauza lor, a trebuit sa ma las. De atunci nu mai imi creeaza dependenta cipsurile, nici daca cumva le gust.
Dar tu? (raspunde si tu la intrebarea pe care ai pus-o happy )

| Nuvăsufăr a răspuns:

Da, să numai postez la Religie.

| anonim_4396 explică (pentru Nuvăsufăr):

Dependenta aia o am si eu

| BRG a răspuns:

Nu pot renunța la coca cola ciocolată și 3 în unu de la doncafe

| anonim_4396 explică (pentru BRG):

Ambele au cofeina

| Zangetsu a răspuns:

Da, fumat, m-a batut taicamiu.

| deceeu a răspuns:

La un moment dat am fata in fata cu o dependenta, pe care am tratat-o (poate prea tarziu) prin hipnoza!

| AlexCrb a răspuns:

Eu... si de tutun si de iarba. Nu mi-a fost greu. Am zis GATA si m-am lasat. Pur si simplu

| AIRIUS a răspuns:

Nu mi lasam unghiile sa creasca,eu l am considerat cel mai mare viciu,mii le taiam scurte de tot.
Intotdeauna am crezut ca,nu mii le voi lasa sa creasca mari si frumoase, dar mi am autodepasit modul de gandire.
Prin vointa am reusit, si sunt mndra de lucrul asta.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| oanard174 a răspuns:

Coca Cola,cred ca o sa vi se para stupid dar intr-un timp am baut cola in loc de apa, acum nu mai beau decat la ocaziihappy, am si fumat dar nu am as intr-un stadiu in care sa nu ma pot lasa.

| oanard174 a răspuns:

Adica acum m-am lasat de fumat...ce binehappy.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Da. Fumatul. Pai, anturajul m-a ''ajutat'' sa ma apuc de fumat. Am reusit sa ma las de el prin ambitie, gandindu-ma ca nu ma ajut cu absolut nimic. Ba chiar din contra, are numai dezavantaje.

| LoLiTaBella a răspuns:

Da,nu spun la care ca nu-i asa important, iti spun doar ca a fost extrem de greu

Răspuns utilizator avertizat