| anonim_4396 a întrebat:

Cum combateți stresul?

13 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Citesc în cadă ascultând muzică în surdină.

| LoveSleep a răspuns:

Cu lipsa timpului. Nu prea am când să mă stresez, îmi setez alarma să sune peste 4 minute, doar pentru că m-am trezit mai repede cu 4 minute, mor de somn și nu vreau să irosesc nimic.

| SilentRain a răspuns:

Dorm

| OldSoul a răspuns:

Cu alcool, mult alcool.

| Sn4k3 a răspuns:

Cu chill.

| Hammurabi a răspuns:

Știu că nu e frumos să spun asta, dar atât timp cât nu sunt în România nu prea are ce să mă streseze.

| RainmakerX a răspuns:

Si eu dorm dar daca sunt stresat am cosmaruri :/
Ascult muzica, ma plimb la intamplare, stau cu persoane pozitive.

| raMLesS a răspuns:

Iesind la plimbari in aer liber, in parc, sau ascultând muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dormind

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Citesc,ma plimb, beau un ceai in natura si ma detasez de tot.

| gogu220 a răspuns:

Mă duc la un SPA unde stau într-un bazin cu apă caldă în care este dizolvată sare Epsom, lumina e semiobscură iar în fundal se aude o muzică de relasare.
Nu mă mai dor genunchi, umerii, coatele, dorm mai liniştit şi nu mai transpir noaptea, simt muşchii relaxaţi şi dispare stresul.
Căutaţi pe net efectele sării Epsom.

| Ionut58282856 a răspuns:

Ascultoi muzica in care simte acelasi lucru cu tine sau adrenalina e hormonul stresului. Cauta despre hormoni...