| anonim_4396 a întrebat:

Cum comentati aceasta fraza : " dorinta de putere este existenta intimitatii umane" sau de fapt ajutati-ma cu un sinonim pentru aceasta fraza, sau cu cateva cuvinte: "existenta intimitatii umane".

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

In adancul sufletului orice om tanjeste dupa putere care poate lua diferite forme.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sinonime nu se pot da decat pentru cuvinte, nu pentru fraze. Imi pare rau...asa cica in Gramatica Academiei.

| Silvia a răspuns:

Si tu ai de facut tema de vacanta?laughing

| tinichea a răspuns:

Ba intimitate, intimitatea ta difera de intimitatea altuia. tu putere nu intimitate da

| Claudiu_7827 a răspuns:

Adica in ziua de azi omul vrea putere, bani fara sa faca nimic. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci expresie. iar pentru expresii se pot da sinonime

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silvia am terminat cu temele pentru vacanta eulaughing pur si simplu cand nu am ce face interpretez unele citate...care imi plac... dar aici nu imi vine mie in minte ceva potrivit deocamdata tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna iubire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dorinta doboara tot