| LeiAdrian a întrebat:

Cum comentati urmatoarele afirmatii?

1. Copiii ar trebui descurajati sa urmareasca desene animate care promoveaza violenta.

2. Violenta este uneori singura modalitate de a-ti face dreptate.

3. Cea mai mare parte a muzicii pe care o asculta tinerii incurajeaza violenta.

1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

1.Copii sa vada desene gen Tom &Jerry, 101 dalmatieni, Alba ca zapada...
2.Nu este adevarat, de multe ori violenta te poate duce dupa gratii, sau mai rau la cimitir.
3.Nu toata muzica incurajeaza violenta, depinde ce fel de muzica asculti, aici depinde de gusturi.