| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum credeti ca ar arata viata fara matematica?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Fără matematică am fi ca oricare alt animal, simplu. Matematica e baza fiecărei activități ce ne definește ca oameni.

| Darkmagic a răspuns:

Arata asa cum arata viata celor din...delta Okavango.
Au viata nasoala? big grin
Uiti ca majoritatea sunteti "popi tehnologici", folositi Lumina, si nu stiti ce este, discutati despre Evolutie, si o "calculati" in miliarde de ani, nu in numarul de generatii, folosesti notiunea de Timp, si nu stii ce este, (app, inca nu mi-ai raspuns la intrebarea cu kg. de cartofi accelerat) big grin
Stai 15 ore /zi in fata computerului, fara sa-i cunosti arhitectura matematica, si "viata" NU e chiar de rahat, nu? happy
68; 101; /32/ 114; 97; 104; 97; 116.
Vezi ca ti-am scris in ASCII "De rahat", unde "32" e "space", sa intelegi mai bine.

P.S. Imi place intrebarea ta despre inteligenta, dar daca intrebi CE este inteligenta, raspunsurile or sa te lase...cam cum te uiti acum la codul ASCII. happy
Sanatate.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Foarte naspa. Daca stam sa ne uitam si in natura se foloseste matematica.

| 393Dan a răspuns:

Inca pana acum am fi frecat 2 bete ca sa facem foc.

| OnePiece a răspuns:

N-ai fi scris intrebarea asta.

| En3Rgi a răspuns:

Depinde la ce te referi prin matematica.Nu cred ca ar fi bine sa nu stim sa numaram, sau sa nu stim tabla inmultirii.Dar chestiile gen radicali, matrice, polinoame si etc..chestiile alea nu folosesc nimanui pe viitor deci sunt inutile.Atata timp cat stim baza, nu vad rostul in restul chestiilor pe care le-am spus mai sus.

Răspuns utilizator avertizat