| Georgiana2905 a întrebat:

Cum arata/credeti ca ar arata viata voastra intr-o casnicie?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Depinde de partenera. Dar probabil daca fac si pasul acesta important nu il fac asa ca sa fie. Il fac doar cu o fata deosebita in ideea unei relatii care sa dureze. Eu mi-as dori o casnicie linistita. Gen putin dar bun. Ne limitam la ce bani sunt. Fara certuri ca nu avem aia sau aia. Ar fi probabil intelegere si multa comunicare. Respect si dragoste. Asta vreau eu intr-o casnicie. Nu ar fi cazul sa fie probleme ca vin seara beat si fac scandal. Si nici ca vin tarziu de la femei. Ar fi genul de relatie bazata pe incredere atata timp cat iubirea s-ar simti in aer. Ar fi genul de relatie in care fiecare este alaturi de celalalt trup si suflet. Ne-am sprijini constant. Ar fi genul de relatie al carui contract se semneaza in fiecare seara si dimineata clar cu litere mari : IUBIRE. Nicidecum sex si stabilitate cum fac majoritatea. Ar fi genul de relatie in care eu si partenera am adormi imbratisati, cu un sarut pe frunte inainte de culcare. Si cu un sarut dimineata de trezire. Vad ceva frumos daca e sa fie. Daca o relatie nu promite asa ceva nu ma aventurez. Nu imi plac lucrurile superficiale. Nicidecum nu voi sta cu o femeie doar ca sa am o relatie pentru ca e frumoasa si pentru sex. Vreau o fata care sa gandeasca frumos in primul rand. Pe langa faptul ca m-ar atrage fizic.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte bine cand te intelegi cu partenerul de viata.

| adriangabor92 a răspuns:

Fericit

| Roby67 a răspuns:

@Georgiana, sotia mea a fost plecata de acasa o saptamana si am slabit 5 Kg., cum crezi ca ar arata viata mea, fara ea in 5 luni?

| claudiea79 a răspuns:

Super fericita as fii. sa avem garsoniera noastra. sa ne uitam la filme seara. sa ne plimbam in parc prin ploaie; sa ne iubim si sa ne sprijinim reciproc zi de zi. sa ne respectam si sa nu ne mintim.sa gatim sa facem piata impreuna...am avea libertate sa mergeam unde vrem sa gatim cind vrem. sa ne tinem in brate sau sa ne sarutam cind vrem.sa scriem poezii.am avea liniste si romantism.impreuna la bine si la greu.la bucurii si la necaz.am citi; am spala vasele impreuna. am fii liberii si fericiti fara parintii care ne stau pe cap.care nici sa stranuti de ei ca te deranjeaza sa faci ceva sau sa le cumperi altceva nu ne-ar strsa toata ziua cineva sa facem lucrurile pe graba. nu ne-am certa cu nimeni.ar fii superb.romantism; iubire; sinceritate; respect; dorinta si dragoste

| Loredana_4793 a răspuns:

Casnicia ar trebui sa fie bazata pe sinceritate si respect, daca sunt lucrurile astea imposibil sa nu fie si iubire.Casnicia mea mi-ar place sa fie una linistita si fericita, cred ca asta e dorinta tuturor femeilor.Sa fie intelegere si armonie. Dupa parerea mea nu e bine ca intr-o casnicie sa existe secrete, acest lucru poate duce la despartire.Nu mi-ar placea ca viitorul meu sot sa ma insele, nu sunt o fire geloasa dar nu as putea accepta asta, mi se pare un gest urat.Viata mea intr-o casnicie sper sa fie buna si sper sa fac alegerea corecta. Mi-ar placea sa am 3 copii, ador copii, sa am o cariera reusita si eu si sotul meu si sa ducem o viata cat mai buna. Sper sa am o casnicie frumoasa, dar asta vom vedea peste vreo 5 anihee hee

te pupacesckiss

| foxi a răspuns:

Cu rele si cu bune! sintetic vorbind!

| Dramaa a răspuns:

Poi normal ca arata diferit. O data casatorit se raresc berile cu baiti se raresc iesirile in club. O data castorit poate aparea si "bEbE" care si el trebuie iubit si ingrijit si trebuie sa aive grija de el Mami si Tati nu Buni ca si si asa nu are ce facehee hee Dar femeia completeaza barbatul si invers sa facem comparatie intre un barbat de statut social mediu la varsta de 50 de ani care nu a fost casatorit niciodata si cu unul de aceasu varsta si statu social care are acasa o nevasta care il asteapta cu mancarea calda in fiecare dim. hainute curate si probail mai are si vreo 2 copii pe la casele lor. Oare care dintre acesti 2 barbati sunt mai fericiti? Si totusi aici am dat un raspus dar astept prin mesaj de la voi raspunsul la intrebarea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca si cum as sta cu un baiat fara sa fim casatoriti.Nu-i nimic diferit...big grin Doar ca sunt niste acte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm.nu m-am gandit asa de mult la asta. Dar cred ca o sa fie bine si o sa ma inteleg de minune cu partenerul. Dar daca o sa intervina certuri, tradari si minciuni cu siguranta va disparea tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificilastraight face.
As simti ca imi moare libertatea si sunt incoltita...straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer una minunatabatting eyelashes deai sti...Cu o casa mare frumoasa copi minunati si tort cei mai bun si as avea multa grija de eibatting eyelashes ahhh si acum anjesc la asta...