| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca ar fi si ar arata lumea astazi, daca nu ar exista BANII?

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Dupa parerea mea, daca nu ar fi existat banii, lumea ar fi fost mai buna, nu mai era asa grabita si stresata sa umble ca sa castige bani, dar in ziua de astazi banul este ceva foarte necesar asa ca vezi si tu ce se intampla, unii se omoara pentru bani, altii fura si asa mai departe.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O lume mai buna.Mai multa intelegere, omenie, dragoste umana.So,make love not wartongue

| Bacemi a răspuns:

Mai buna din orice punct de vedere.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Intr-un fel oamenii ar fi mai bunihee heedar...cred ca nu stiu ce ar fi de noilaughingam fi slabi(pentru ca nu am avea mancare)am fi uniti oricum banul in ziua de azi face totul:-sdaca nu ai avea bani nu ai avea nicim(nu zic ca sunt nebuna dupa bani ma multumesc cu ce amhappysunt modestahee hee

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar fi imposibil de trăit. Banii fac posibile schimburile comerciale. Fără ei nu ar exista comerț. Nu ai avea cum să ajungi la bunuri esențiale, mâncare, locuință. Deci fără bani, lumea de azi nu ar exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pustiulica, daca nu ai alta treaba du-te si bagati niste plumb in capwinking

| ana_3219 a răspuns:

Deja banii nu mai conteaza. tot ce conteaza acum sunt euroii! happy

| Cezar41096 a răspuns:

Ce intrebari mai pui si tulaughinglaughinglaughing