| dumnezeu_7669 a întrebat:

Cum credeti ca ar arata lumea daca nu ar exista tari, granite?

5 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Daca nu ar exista tari...cine ar mai exista pe Pamant. Oamneii si alte vietati au nevoie de multe ca sa traiasca, nu?

| VORTEX a răspuns:

Ar fi haos\, nu ar fi o ordine si toti ar face numai ce ar vrea.

| nirvanacartof a răspuns:

Liberathinking

| BabyDoll a răspuns:

Haos straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa ne gandim la alta civilizatie care gandeste total diferit. Daca am trai toti in armonie eu tot as vrea o granita cu ciorile, sa le trimita undeva in Patagonia, ca sunt al dracu de rezistente.
Am vazut o lume extraterestra intr-un film din anii 80, in care specia respectiva traia in armonie cu toate elementele naturii, isi produceau hrana artificial si toate orasele sau grupurile de indivizi erau situate la malul oceanului.
Acum normal ca politistul de frontiera o sa-ti scormoneasca trecutul in caz ca vrei sa vezi si alte meleaguri, pentru ca noi suntem inchisi intr-un tarc in care se fac experimente si se scot bani.Ma astept sa vad in urmatorii ani legi care sa nu-ti dea voie sa parasesti teritoriul romaniei pentru ca nu ai cotizat suficient la stat prin anii de vechime.O repet, civilizatia e un esec al umanitatii, un vis frumos pentru vizionari si un chin pentru cei care sunt prinsi in ea.