| Andromedda a întrebat:

Cum credeti ca ar fi un profesor perfect?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, unul care sa nu ne lase chiar asa sa ne facem de cap, ca totusi, trebuie putina disciplina, dar sa fie cu simtul umorului, sa nu ne streseze, sa ne inteleaga, sa ne predea mai usor si sa nu exagereze cu temele si lectiile, nu chiar asa sa ne lase sa facem chiar ce vrem, ca ajung sa se urce la profesor in caplaughing, sa fie si distractie la ora, dar si lectia, sa ne explice bine, ca sa retinem din cls, sa nu mai facem noi nimic acasa, sa stie sa fie si serios cand e nevoie, dar si glumet cand e cazul. mi-ar placea un profesor caruia sa ii spunem problemele, sa ne ajute cand ii cerem ajutorul, sa nu faca figuri si mofturi, sa ne amentinte sau stiu e mai ce!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Unul care stie sa glumeasca cu noi si nu unul la ora caruia ti-e teama sa respiri.De preferabil tinerel intre 25-35 de ani, prezentabil si care sa predea sistematic si sa nu ne omoare cu formule si teme interminabilehee hee

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vino la orele mele si-ai sa vezi! laughing

| georgiana a răspuns:

Mai rar, dar sunt!

| IQOnly a răspuns:

Unul care sa te lase sa faci tot ce vrei in ora si sa ne traga la xerox lectiile.O.si fara teme pentru acasa.(dar nu exista unul, pacat)

| M.madallina a răspuns:

Unul care stie sa asculte problemele copiilor, sa fie intelegator cu ei, sa ne dea teme dar mai putine ce-i drept, pentru ca temele ne ajuta sa intelegem lectia predata.

| doar.eu a răspuns:

Un profesor perfect este acela care isi face munca cu pasiune, este intelegator, calm si care stie sa asculte elevii si le intelege mentalitatea

| theodoraafi a răspuns:

Inalt, brunet, ochii verzi, bine facut, cu un zambet de iti fura inima si sa de-a numai note de 10. si daca nu sti ceva sa vina langa tine, si sa iti explice:X

| theodoraafi a răspuns:

Am uitat ceva: sa fie glumet si sa poti vorbi orice cu el. daca ai vreo problema sa te ajute si sa te asculte cand esti suparat.

| virtuallove a răspuns:

Ca Mirena. Stii tuwinking