| Bloom_2977 a întrebat:

Cum credeti voi ca ar trebui sa fie un profesor bun? happy

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Un profesor care este în acelaşi timp exigent dar şi bun, înţelegător, corect la note, o fire care să păstreze liniştea în clasă şi care să ajute elevii să priceapă cât mai bine lecţia respectivă.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cel mai bun profesor este ultima ta greşeală pe care ai făcut-o. Din greşeli înveţi unele lucruri şi cum trebuie să supravieţuieşti în lumea asta.
Profesorii de la şcoală te ajută doar să acumulezi informaţii generale.

| KillMePlease a răspuns:

Sa fiee buun, sa deieee note bun la elevii, sa invete pe copiiii limba romaneasca, sa ieieee copii note bune la ....la bac. laughing)
Nu ca mine. laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru KillMePlease):

Saraca Killy, nu mai știește sa scrie corect. Nu prea a mai dat ea pe la scoalalaughing
Dar Kamy iubeste la Killy exact asa cum e ealaughing

| Rodica25 a răspuns:

Un profesor bun e acela care din punct de vedere profesional,stie sa se comporte cu elevii si le usureaza materia chiar daca aceasta este grea,prin profesionalismul sau le arata o metoda usoara si distractiva de a invata la materia sa,de asemenea sa se faca el ca persoana placut de elevi,de a captiva atentia asupra sa si sa ii inteleaga,daca spre exemplu nu si-au facut o tema,sau nu stiu cev, nu inteleg ceva, sa le explice intr-un mod usor de inteles, fara crize si chestii de genu, ca fostii mei profesori.