| DoarOana a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa arate o societate perfecta?

4 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Nu exista si nu v-a exista niciodatawinking nu se poate ...gandeste locig cu politicienii de ultimiul hal cu hoti inselatorii spagi etc etc etc nu v-a exista! traiesti in prezent nu traiesti cu gandul in viitor cum va fi ca in felul asta nu o sa iasa nimic bun straight face

| Aliyaa a răspuns:

Cu oameni mai buni, darnici, fara atata violenta si hotie si fara politiceni corupti, organe ale statului corupte, servici de spitalizare mai bune nu sa moara oameni mai saraci pentru ii trateaza doar pe cei bogati!winkingwinking

| Linda a răspuns:

Nu perfecta, dar functionala. Capitalista si puterea sa fie impartita la cat mai multi, separerea reala a puterilor in stat. Legat de societatea romaneasca dna Pipidi spunea ca normalitate ar insemna sa poata oricine sa acceada la posturi la stat, sa desfasoare o afacere cu sanse egale, sa poata obine o licitatie pentru construirea unui drum, sa fie pus sub acuzare daca face fapte rele. Asta ar fi normalitate romaneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi permit să îmi imaginez... tot la stadiul de vis ar rămâne...