| gemeni6226 a întrebat:

Cum credeti ca m-a gasit cineva pe Facebook care nu-mi stie numele doar numarul de telefon si localitatea unde stau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai nr de tel asociat in contul de Facebook oricine iti are numarul te gaseste, chiar daca e facut public sau nu.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Asa m-am gindit si eu dar nu am fost sigura.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prezent Facebook nu mai ofera rezultate doar pe baza numarului de telefon

Deci daca cauti pe Facebook un numar de telefon nu iti va returna ca rezultat profilul detinatorului.

DAR, Facebook sugereaza prieteni noi pe baza celor pe care i ai tu in agenda sau pe care i ai apelat sau cei cu prieteni comuni, sau alte elemente comune, altfel de ce crezi ca iti cere acces la contacte?

Asa ca la sugestiile de prieteni sunt sanse foarte mari sa fie si cineva din lista de contacte.

Daca vrei sa gasesti pe cineva pe Facebook, salveaza i numarul in agenda, si asteapta ca Facebook sa l sugereze candva ca si prieten!

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Daca raspundeai mai repede tu primeai funda tu ai raspunsul cel mai bun.

| marin1988 a răspuns:

Poate a căutat random persoane din localitatea ta și dacă nu e foarte mare, sunt șanse să te găsească.

| gemeni6226 explică (pentru marin1988):

Cum sa nu fie mare e un oras cu 150 mii locuitori.

| marin1988 a răspuns (pentru gemeni6226):

Eu doar am presupus, un pot să știu unde stai. Dar până la urmă nu asta contează, dacă setările contului permit să fii găsită de orice utilizator Facebook, tot sunt șanse să te găsească.