| Dismally a întrebat:

Cum credeti ca va fi anul 2021 - mai bun ca acesta, mai prost sau la fel?

23 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca mai bine, tind sa cred ca in fiecare an este mai bine decat in celalalt (chiar daca nu suntem noi constienti de ce si cum).
Dar nu am vazut anul asta ca fiind unul chiar asa rau (pe langa persoanele decedate si amenzile aiurea), in rest... pentru mine cel putin a fost ok big grin

Dar tu?

| Nemessys a răspuns:

Pentru mine, mai bun decat 2020 si tot asa...

| Drimmero a răspuns:

Va fi si mai de rahat, am asa o presimtire, totul pus pe carca pandemiei, iar de aici efectul domino.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

E bine ca esti optimist happy Eu cred ca jumatate de an va fi la fel, pe urma va incepe sa se imbunatateasca usor.

| Dismally explică (pentru Nemessys):

Nici nu ar fi greu sa fie mai bun big grin

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Te referi la criza economica sau ce anume? Aia e de asteptat oricum.

| Celcestietot a răspuns:

Eu sper la unul mai bun, dar cu virusul acesta lumea nu va reveni ''la normal'' cat de curand, probabil ca prin 2025.

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

Da, si eu sper dar ramane de vazut ce va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au murit cinci sute de mil de animale, deci mai horror ca anul 2020 nu cred ca va fi.

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Evident, nu doar criza economica ci o continuare mai nasoala a pandemiei.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Eu sper ca prin primavara sa apara un medicament si sa se mai potoleasca virusul.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Cinci sute de milioane cu tot cu oameni sau pe acestia ii punem separat?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Mai prost cred, anul 2020 măcar nu a fost virusul foarte răspândit de la începutul anului, 2021 posibil să fie în întregime măcinat ce această problemă cu virusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Am specificat eu cumva si oameni? tu pe ce lume traiesti? de animale logic

| Dismally explică (pentru Florin9Florin9):

Da, dar nici nu se stia mare lucru despre el, anul viitor poate o sa apara un medicament, poate si un vaccin.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Nu, dar eu imi faceam griji mai mult pentru oameni deoarece sunt singurii care ar putea ajuta la refacerea populatiilor de animale si plante pierdute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Eu nu imi fac deloc griji pentru oameni, din cauza oamenilor, a incalzirii globale s-a intamplat tragedia. oamenii de azi sunt mai animale ca animalele.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca oamenii sunt mereu de vina. Incalzire globala a mai fost si in timpurile in care omul nu aparuse inca, incendiile de paduri sunt un fenomen natural, se intampla mereu prin Australia si alte zone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Se intampla da oamenii grabesc procesul pe fiecare zi ce trece si sa fim seriosi oamenii au taiat padurile nu animalele de aceea zic ca oamenii sunt niste gunoaie, oamenii dauneaza mediului inconjurator prin proprile actiuni.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Le-au taiat dar exista si arbori precum eucaliptul care a evoluat astfel incat sa ia foc si sa arda toata vegetatia din preajma pentru a face loc viitoarelor generatii de copaci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Oamenii sunt cei mai mari dusmani ai naturii mai muult decat incalzirea si tot la un loc

| RAY a răspuns:

De unde stii ca vei trai pana atunci?

| Dismally explică (pentru RAY):

Asta n-am de unde sa stiu, pot doar sa sper happy