| SingleForOne a întrebat:

Cum credeți că vor fi orele de istorie din viitor, de peste 100-200 de ani (poate și mai mult), studiind despre secolul nostru, secolul 20 și celelalte din urmă?

Sunt curios de un răspuns nu numai despre războaie, conflicte, interese, politică, economie, dar și despre știință, religie, literatură, filosofie, și multe altele sau domeniul pe care voi îl știți cel mai bine.

Este partea întâi dintr-o serie de câteva de întrebări. Nu e pentru teme sau ceva similar. Pur și simplu sunt curios de mai multe perspective, cum s-ar numi "brainstorming".

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem in secolul 21.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut si eu sa pun întrebarea asta si am uitat. happy
Cred ca o sa citească comentariile de pe YouTube de exemplu.
O sa aibă o gramada de material audio video de studiat.
O sa aibă norocul sa vadă și sa audă ceea ce s-a întâmplat, asta schimba total materia.
Sa nu mai spun la nivel psihologic, ce lucruri o sa poată sa fie studiate.
De exemplu, informațiile induse acum in "pandemia" asta, de către jurnalisti, si reacțiile persoanelor pe socials.
Mie asta mi se pare cel mai interesant, sa vezi efectiv ce gandea lumea acum 200 300 de ani.
O sa fie mult mai evoluați decat noi.
Chiar dacă o sa se mai ascundă chestii, fiind foarte mult material, tot o sa transpara lucruri importante.
Si acum, pe YouTube gasesti video-uri care rămân acolo doar pentru ca nu sunt bagate in seama si sunt considerate putin importante.
Si sunt video-uri care arata chestii intamplate in trecut, secrete de stat pe atunci.
Nici nu pot sa-mi imaginez peste 500 de ani cate lucruri o sa iasă la lumina.