| anonim_4396 a întrebat:

Cum crezi ca ne privesc tara strainii? Daca ai fi strain si ai veni in Romania, care ar fi primul lucru care ti-ar atrage atentia? Un raspuns bun va primi fundita tongue

4 răspunsuri:
| elyssa20 a răspuns:

Eu si sotul meu am muncit si locuit o lunga perioada de timp in Irlanda, si ce pot sa iti spun,,, parerile sunt impartite.Eram cateodata intrebati de unde suntem si cand raspundeam ca suntem din Romania ni se spunea imediat, aaaa gipsy si mereu am incercat sa explic care e diferenta intre un tigan si un roman.Dar am avut norocul sa intalnim persoane minunate ca si patroana mea care s-a purtat mereu impecabil cu mine si cu care inca tin legatura si pe care o vizitez de cate ori plec inapoi acolo.

| elyssa20 a răspuns:

Si daca as fi strain si as veni aici in Romania probabil mi-ar atrage atentia frumusetile pe care le detine tara, pentru ca defecte se gasesc in fiecare tara.Nici o tara nu e perfecta.Fiecare padure cu uscaciunile ei.

| Musique a răspuns:

Probabil peisajele frumoase, însă mizerabile.

| Alexandra7201 a răspuns:

Strainii ne privesc ca pe o tara plina de tigani, din pacate. Nu stiu ce mi-ar atrage atentia prima data daca as fi strain si as veni in Romania, avem o multime de lucruri/locuri/persoane frumoase. Romania e o tara frumoasa, dar pacat ca e locuita... straight face