| eneeda a întrebat:

Cum crezi ca un tanar poate sa schimbe lumea?
Ce crezi ca putem face noi tinerii sa facem lumea in care traim o lume mai buna?!

Răspuns Câştigător
| Asdfghshds a răspuns:

Noi schimbam lumea prin lucrurile pe care le facem zilnic, cum ne manifestam gandirea, tot ceea ce invatam si stim si dam mai departe, toti oameni lasa ceva in urma lor, noi trebuie sa tragem pretioase invataturi din ceea ce au facut si sa luam esenta buna. Pentru a schimba lumea e nevoie doar ca fiecare dintre noi sa fim mai buni, si cand o sa ne uitam in spate sa putem zice ca am facut ceva si am lasat ceva in urma noastra pe cand v-om pleca definitiv.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa fim responsabili.Sa le respectam altora experienta de viata si sa le ascultam sfaturile.Sa pornim de jos pentru a ajunge sus nu sa ne pacalim singuri luand-o pe scurtaturi.Sa muncim.Sa-i ajutam pe altii.Sa fim oameniwinking

| baru a răspuns:

Nu este o intrebare cred pentru varsta mea, dar -----nu cred sunt sigur ca ori ce tanar poate sa schimbe lumea. Numai sa vrea. Iar atata timp cat eu vad ca tinerii se schimba si sau schimbat in bine cred si sunt sigur ca ei vor fii mai buni ca noi. Iar tu, sigur poti schimba ori ce pe aceasta lume. Ai potential si se pare ca ai foarte multa energie Pa

| gabriela a răspuns:

Prin atitudine si spirit civic! Este posibil, un pic mai mult optimism si mult mai multa dorinta de afirmare! Succes generatiei tinere, in voi este speranta generatiei de astazi!

| eneeda explică:

Eu spun ca este stupid ca sa zici si cel mai rau sa crezi ca tinerii de astazi nu au un viitor si ca numai in "specialisti" sta speranta noastra! Te intreb."specialistii" nu au fost candva tineri? tinerii nu o sa ajunga specialisti?
Sincer imi pare rau de tine ca nu ai incredere in noi tinerii care putrem schimba multe si ajunge candva "specialisti"!
Pana la urma eu am pus aceasta intrebare pentru tinerii ca mine care pot si vor sa schimbe lumea in mai bine.nu am pus-o pentru cei care vor sa puna piedici si nici sa incerce ceva insa sa se declare deja invinsi!
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi cind lumea se afla in deriva, nu tinerii pot face ceva ci specialistii! Din pacate asta este cruntul adevar. Tinerii de azi sint o generatie fara viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept dovada ca ce-am scris este adevarat dar lipsea ceva! Tinerii din ziua de azi sint si stupizi si fara viitor!
Daca cel care a dat stupid are singe, sa se explice!

| Mirela_7386 a răspuns:

Buna, cred ca pentru inceput ai trebui sa faci un grup unde tu vei fi shefa si unde veti putea rezolva probleme, apoi incepe cu maruntzishuri ca desenarea pe foi albe imagini pe tema nu faceti mizerie, si impartindule la lume, apoi mergetzi in grup si faceti desene pe alta tema si impartzi tzile... aa iti spun un secret... daca vezi ca cineva arunca mizerie pe jos si tu esticu foile nu aruncatzi gunoi, cerei bani(adica amenda ca a aruncat) astfel inca vei si cistiga, terog da-mi fundita ca n-am niciuna