| anonim_4396 a întrebat:

Cum devi EXPERT TPU s-au userul anului?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Trebuie sa dai raspunsuri SUPER UTILE, care sa ajute cu adevarat lumea.

| Deeviiil a răspuns:

Ca sa devii expert TPU trebuie sa intri in fiecare zii pe site, sa dai o multime de raspunsuri si sa acumulezi multe fundite.Cand intri pe profilul tau vei vedea ca scrie Rank si un numar de ex: Rank 225 trebuie ca o saptamana intreaga sa fii Rank 1.
Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Titlul de expert este acordat de administratori, tinandu-se cont de calitatea postarilor(aceasta fiind singura care conteaza cu adevarat in alegerea expertilor.Numarul minimum de raspunsuri ce trebuie dat este de 500.Numarul raspunsurilor castigatoare(fundite), voturi sau puncte NU au nici-un rol in alegerea expertilor.
Utilizatorul anului este ales de catre utilizatorii TPU in cadrul unei intrebari postate de administratorul site-ului( http://www.tpu.ro/......0-si-sa_2/ ).