| MomaieLoveGogaie a întrebat:

Cum e cu feng shui-ul? Are vreo legatura cu religia? Care si cum ar fi colturile alea ale bogatiei, prosperitatii, etc?

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Sall. Daca ne ghidam dupa soare, si de cand a aparut, intr-adevar are legatura. Dar, ca si energie, ca si a aranja anumite lucruei, a construi, inclusiv o casa, este bine sa ne gidam dupa aceste principii. Dar, practic nu are legatura. Totul se bazeaza pe energie, cum sa acumulam cat mai multa, si sa lasam energia sa vina la noi. De acea, as dori sa-ti spun doua lucruri pe care le-ai putea face,. Unu: La intrare in camera este bine sa ai un acvariu, cu 8 pesti rosii si unul negru. Doi. Sub patul in care dormi, sa pui o oglinda cu fata in sus, pentru a acumula energia. Nu fac pe desteptul, dar poate te ajuta. Pa. Dar, daca ai pus o asa intrebare se pare ca ai o energie puternica. Pa!