| Haterock_2271 a întrebat:

Cum e sa fii rocker? Care e viata pe care o duceti? Ce activitati au rockerii?
De ce toate lumea ii considera nespalati, fara carte sau fara viitor? Ati sari in ajutorul unui rocker daca ar fi cazul? De ce toata lumea se ia de ei? De ce nu sunt lasati in pace?

Răspuns Câştigător
| SquirtleBaby a răspuns:

Mmm draga mea printesa, rockerii sunt oameni diferiti fata de cilalti prin modul lor de viata.Sunt acele suflete rebeke ce nu vor imbatrani nici o data. Tot ce poate fi mai fals.Rockerii sunt oameni foarte curati(mult mai curati decat se crede), inteligenti, oameni cu care poti vorbi despre orice oricand.Lumea se ghideaza dupa preconcepte: ce s-a auzit se da mai departe, vorbe care s-au tot pastrat si s-au tot dat de la o generatie la alta.Toti se iau de ei datorita idei societatii - ei fiind anarhisti iar socitatea dogmatica - sunt liberi, inteligenti, au puterea de a schimba ceva.Atunci cand totul se va schimba - societatea, gandirea lumii atunci se va putea intampla si altceva

18 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu toata lumea ii considera nespalati, fara carte si fara viitor, ci doar tu.

| mdany a răspuns:

Fain.Da toata ziua muzica Rock la maxim sa sara usile din loc, pana intr-o zi cand ii mut usa din loc.In fiecare zi sa taie pe vene si de durere inspira niste heroina.Fac sex, droguri niste scoala si muzica.Nu am zis ca nu au viitor ba chiar sunt rockeri cu situatie la invatat super buna.Depinde de caz. Daca e vecin cu mine. Daca nu acol sa moaralaughing Nu prea am vazut sa se ia de ei inca.Io stiu?!

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru mdany):

Cum sa fi asa prost? rockeri nu-si tau venele aia is emolai. majoritatea nu se drogheaza, treci deja la rapperi. esti inchis la minte rau.sex face toata lumea ca daca nu ar mai fi oameni.zii la taicatau ca trebuia sa foloseasca un prezervativ.

| mdany a răspuns:

Am dat eu raspuns de genul? Imi cer scuze daca am jignit pe cineva sad insa eu nu imi aduc aminte sa fi scris asa ceva.ori eram intr-o ipostaza mai proasta in ziua respectiva.

| Lace a răspuns:

De unde stii tu ce cred altii despre rockeri? Asta e doar in mintea ta!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu stiu cum e sa fi,pentru ca eu nu sunt rockerita,dar am cativa amici rockeri.
Depinde de persoana,nu toti rockerii sunt asa rai,cum ii cred unii oameni.Cei care se iau de ei chiar daca nu ii cunosc,sunt niste frustrati,poate sunt chiar cocalari,dar asta e alta poveste.
Toti rockerii pe care ii cunosc, sunt persoane de treaba, au mult umor si chiar sunt persoane intelegente si sunt foarte saritori.

| Ecaterina96 a răspuns:

Eu zic ca rockerii (daca-s talentati) au un viitor chiar mare, si eu cred ca au carte dar sunt mai buni la muzica( ma rog, nu stiu)

| SquirtleBaby a răspuns:

Ceilalti*

| SquirtleBaby a răspuns:

Rebele*

| DarkRoses a răspuns:

Ma uit la unele pareri si-mi vine rau... Daca nu intelegi muzica rock, nu mai ai dreptul sa comentezi.Rock inseamna libertate si rebeliune.Sunt rockerita, si, ca multi alti rockeri, imi place filosofia, de exemplu.Imi place sa ma distrez, sa invat si sa ma plimb peste tot.Cu alte cuvinte, caut sa-mi traiesc viata la maxim.In legatura cu spalatul, unii se spala prea des, altii prea putin.Sunt fel si fel de oameni.Nu neaparat rockeri.Probabil lumea ii crede nespalati fiindca ei merg cu cortul de obicei, si nu stau la hotel.(Unii dintre ei)
Cu alte cuvinte cam asta inseamna rock-ul, intr-un scurt rezumat.No rules! \m/

| suculete12 a răspuns:

Nu sti nimic despre rockeri! 1.Sunt nespalati cu parul ala mare dar au un talent mare.

| CannbalCorpse a răspuns:

Bă, ce dracu vă legaţi de rocker. n'aveţi ce face?!
Duceţi-vă mă să ascultaţi Salam şi Guţă!
ROCKU?! Nu-i e de voi mă "
De ce toate lumea ii considera nespalati, fara carte sau fara viitor? " faţă de voi?! Vă suntem superiori ce ne criticati atata, e stilu nostru de viaţă

| CannbalCorpse a răspuns:

Mdany Mă!
Tu te dai cu lama gilette!
Noi ne tăiem cu lama orbit big grin

| Чернобыль a răspuns:

Si eu sunt rockerita.Tot ce fac e sa ascult rock si atat.

| Mafia4ever a răspuns:

Mdany eu zic s-o alsi mai moale cu imaginatia, e prea bogata si-ti stirca. Care e problema daca esti rocker? Daca asculti salam si toti ceilalti crezi ca esti mai bun, iti zic eu sa fii rocker inseamna sa te distrezi, sa stii sa si inveti sa satii sa ai si timp pentru tine. Eu cred ca ai un nume neadecvat cu haterock. Vreau sa te intreb ai fost vreodata rockerita ca sa scrii haterock, daca nu nu stiu de ce poti sa dai cu presupusul cand tu habar nu ai. Iti zic eu cei care se taie si toate procariile sunt "emo", dar nici aia nu cred ca sunt atat de rau ajunsi incat sa-si ia viata, sunt doar porcarii. Deci va rog frumos, atat timp cat n-ati fost sau n-ati ascultat muzica lor, respect pentru ei!

| RegalusDekaron a răspuns:

IDEM Cannibal Corpse

| trapcity a răspuns:

Daca esti "rocker" nu inseamna ca esti nespalat, needucat si ca esti drogat.Eu sunt rocker, si am ajuns foarte bine sa zicem, am luat si bac-ul din prima..si nu sunt nespalat, pletos sunt, dar nespalat nu sunt.

| DedeRock a răspuns:

Rokerii sunt cele mai grozave persoane pe care le cunosc...