| xxxgirl a întrebat:

Cum e viata in Italia? Vreau cat mai multe detalii despre aceasta tara, cum sunt italienii, cum se comporta cu romanii (ma refer la tineret)!

Răspuns Câştigător
| Robertty a răspuns:

Depinde unde in Italia in general e buna, italienii sunt rasisti si tot odata,, curve cu doua fete,,(bine sunt si exceptii)in fata i ti vb ìfrumos da pe,, la spate,, ....in rest e destul de ok cred eu!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Altceva?happy

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

In mare cam asta e daca vrei sa mai stii ceva intreaba!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Fetele, baietii cum sunt? Se drogheaza?

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Majoritatea da pentru ca ei sunt cupluri de prieteni mari de 10, 20 de persoane nu ca romanii 1, 2 prieteni si na anturaju te strica!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Aha...si ce fel de fete le plac? Italiencele sunt cam uratele asa putin, nu sunt asa frumoase ca romancele, sunt unele si mai grasune

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Ei de la natura sunt foarte afemeiatzi asa ca nu prea fac pretentzii!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Altceva? Vreau cat mai multe detalii posibile, am nevoieee:d, o sa iti dau si funda, bineinteles, dupa ce termin interogatoriulhappy

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Alceva nu stiu ce sa ti mai zic intreaba ma!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Ce fel de fete prefera in general, la corp, ca aspect, nu stiuhee hee

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

I ti dai seama ca orcarau i barbat i i plac fetele frumoase,... da ei nu prea fac pretentzii important sa fie fata!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Ce inseamna wewe? De la ce vine prescurtat?

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Daca zici ca cuvantu asta e in it (eu nu am auzit)trebuie sa stii in ce dialect e pentru ca in it pura nu e cuvantu asta din cate stiu eu!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Mi-a scris un italian asta si chiar nu stiu ce poate insemna, nu cred ca a gresit ca am mai vazut!straight face

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Cum ti am zis trebuie sa stii de unde e el din ce parte a italiei ca sa stii ce diealcet vb (crede ma ca sunt foarte multe dialecte nici ei intre ei nu se inteleg)asa ca e dificil sa ti dai seama ce a vrut sa zica!

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Pai in Bologna, un oras din nordul Italiei :X:X, mi-a scris pe char:wewe, si am scris:cosa? si atat thinking

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Aha stiu unde e, pai na eu cred ca a gresit pentru ca nu are nici un sens cuvantu, aparte ca in it,, W,, se citeste,, vu,, deci nu vad ce ar fi vrut sa zica!winking

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Cum se traduce "testa di cazzo", "porca troia"? happy

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Testa di cazzo inseamna cap de p***
si porca troia e ceva de genu porca curva nu ma ca in limba romana nu are intzeles

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Dar "cazzo di merda" si "non fare la puttana"? big grin

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Cazoo di merda inseamna,, p***a de ca***at,,
si non fare la puttana,, nu fa pe curva ceva de genu,,

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Aha,multumesc,ma gandeam ca se traduce altcumva si de aceea am intrebat!

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Npcwinking

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Ce inseamna "coglione"? happy

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Mm cuvantu in sine inseamna,, boase (sa nu zic c....ie),,

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Mai zi-mi niste injuraturi in italiana cu traducere, te rog!laughing

| xxxgirl explică (pentru Robertty):

Cum se traduce mai exact in romaneste "vaffanculo" :du-te sa te **** in cur sau du-te-n pzd matii ()du-te-n ***)?

| cucarachaalien a răspuns (pentru xxxgirl):

Da tu vrei sa vii in bologna ca sa le faci pompini italienilor?

| Robertty a răspuns (pentru xxxgirl):

Inseamna prima varianta,, du-te s te,,,,,, in cur!

33 răspunsuri:
| ShowYourSwag a răspuns:

Lol.Robertty chiar are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Italienii au si ei greselile lor, ca orice popor.
Au in general o parere foarte proasta despre romani si ii desconsidera.
Daca te duci in Italia(ca tanar la facultate)nu o vei duce mai bine ca aici.Cand aud ca esti roman...

| addha a răspuns:

Buna! Acum 6 luni in urma am venit in Italia in vacanta, mi-a placut mult de asta sunt si in ziua de azi aicihappy. Despre italieni nu stiu ce sa-ti spun pentru ca nu am legat prietenii cu ei, dar parerea mea este ca nu sunt foarte prietenosi x_x. Am cativa prieteni romani care la randul lor s-au imprietenit cu italienii si nu s-au plans niciodata de ei, dimpotriva... fiecare isi are propria parere! Daca ai sa vii in Italia iti doresc o viata frumoasa si acomodare placuta!happy

| Mecca_Asia_1987 a răspuns:

Wewe inseamna hei hei si italieni nu sunt rai eu am multe prietene italiene dar ma inteleg bine si adevaru e ca sunt cam urate si grasute si fara sani dar italieni nu e adevarat ca sunt afemeiati le plac romancele pentru ca romancele sunt frumoase eu sunt maritata de 3 ani cu italian asa ca pot zice ca nu sunt rai nici afemeiati depinde in ce parte in Italia nimeresti ca nu sunt toti la fel ca si romani nostri nu sunt toti la fel asa ca romani ii injura pe la spate deci romani vor ramane tot romani

| xxxgirl explică (pentru Mecca_Asia_1987):

Multumesc pentru raspuns, apropo, rompere il cazzo cum s-ar traduce pe romaneste?happy