| LoOvE a întrebat:

Cum era aia cu capra crapa in patru...

Sau aia cu stiuca ca stiu ca sti... etc

Mai stiti si altele?

funda

Răspuns Câştigător
| Kaeden a răspuns:

Capra crapa piatra piatra crapa-n 4happy

altele ar fi:
-Eu pup poala popi popa pupa poala mea(incearca sa o spui cat de repede poti de cat mai multe ori dar ai crija sa nu pui u in loc de o)laughing
-par, lac, oaie(repeta de mai multe ori aceste 3 cuvinte si cat mai repede.In alta ordine de litere ar putea iesi o afirmatie obscena)laughing

altele nu mai stiu

funda?batting eyelashes

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Capra crapa piatra-n patru, piatra crapa piatra-n patru

Stiu ca stii ca stiu ca stii, dar mai stiu ca stii ca stiu ca stiuca-i peste.

Eu pup poala popii, popa pupa poala mea

Un vultur sta pe-un pisc c-un pix in plisc

Un cocostârc s-a dus la descocostârcărie, unde se descocostârcăreau şi alţi cocostârci nedescocostârcăriţi, ca să se descocostârcărească de cocostârcăria lui.

| positivity a răspuns:

Buna.

Mai stiu eu cateva.

Bucura-te cum s-a bucurat Bucuroaia de bucuria lui Bucur cand Bucur a venit bucuros de la Bucuresti.

Un vultur sta pe-un pisc c-un pix in plisc.

Şase saşi in şase saci.

Fata fostului fierar face fasole frecata fara foc fiindca focul face fum.

Papucarul papucareste papucii papucaresei pentru ca papucareasa nu poate papucarii papucii papucarului.

O coropisnita si`un coropisnitoi se coropisniteau la noi pe gunoi. Nu coropisnita coropisnitea pe coropisnitoi, ci coropisnitoiul coropisnitea pe coropisnita.

Luni la lumina lumanarii luminata de luna prin luminator ia luminat o luminita in lumina ochilor.

Capra neagra-n piatra calca, Cum o calca-n patru crapa!
Crape capu caprii-n patru, Cum a crapat piatra-n patru!
Capra neagra calca-n clinci, Crapa-i-ar capu caprii-n cinci
Cum a calcat capra-n clinci.

Capra paste langa casa, Capu caprii crape-n sase!
Capra noastra n-are lapte, Crapa-i-ar coarnele-n sapte!
Capra-n piatra a calcat Piatra-n patru a crapat,
Povestea s-a terminat!

Un bal fara egal cu final fatal la un halal carnaval estival cu scandal epocal dintr-un opal oval, pal, real si natural, fara rival, egal si actual.

O sapa lata, doua sape late, sapte sape late si inca alte sape late si alte sapte sape late.

Patru buburuze, Rosii archebuze, Bazaie ursuze, Zburand pe peluze.

Cele sapte muze cu priviri de zuze, scriu ca sa se amuze, versuri andaluze.

Cam atatea stiu.

Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Un vultur sta pe pisc cu un pix in plisc, capra calca piatra`n patru crapa capuol caprei cum a crapat piatra in patru, stiu ca stii ca stiuca`i peste cum stiai ca nu stii ca eu striu ca stiuca e peste.

| ăăăă a răspuns:

Stiu ca stii ca stiuca-i stiuca
dar nu stiu ca stii ca stiuac-i peste

Capra crapa piatra piatra crapa-n 4.de cate ori a calcat capra piatra?

Eu pup poala popi popa pupa poala mea

Bucura-te cum s-a bucurat Bucuroaia de bucuria lui Bucur cand Bucur a venit bucuros de la Bucuresti.

Luni la lumina lumanarii luminata de luna prin luminator ia luminat o luminita in lumina ochilor.

| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Stiu ca stii ca stii ca stiu parca asa era laughingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaeden mai sstiu eu una mama are flori pe prispa(zi cat poti de repede si vezi ce iese vezi sa nu zici altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai stiu eu un

on-chis doi
repeta

| allasunshine a răspuns:

Capra neagra-n piatra calca,
Cum o calca-n patru crapa!
Crape capu caprii-n patru
Cum a crapat piatra-n patru!
Capra neagra calca-n clinci,
Crape capu caprii-n cinci
Cum a calcat capra-n clinci.
Capra paste langa casa
Capu caprii crape-n sase!
Capra noastra n-are lapte
Crapa-i-ar coarnele-n sapte!
Capra-n piatra a calcat
Piatra-n patru a crapat,
Povestea s-a terminat!

Stiu ca stii ca stiuca-i stiuca
Dar mai stiu ca stiuca-i peste
Si ca stiuca se mananca
Si ca stiuca se prajeste.

happy

| allasunshine a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......ti-dictia/

gasesti mai multe aici :)

| oleseaguzun a răspuns:

Stiu ca stii ca stiuca-i stiuca, dar mai stiu ca stiuca-i peste!