| Michaela89 a întrebat:

Cum este in clasa a saptea?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Semestrul I este un pic mai greu, mai ales datorită matematicii. Asemănare, Thales bla bla bla. Semestrul II este simplu, floare la ureche. Cel puțin așa mi s-a părut mie.

La chimie în a VII-a înveți generalități, chestii de bază, deloc complicate dacă ești atent/ă. Cultura civică. Nu comentez. N-ai cum să n-ai 10 decât dacă ești puturos peste măsură, nesimțit sau impertinent.

Mulți zic că această clasă a VII-a este cea mai grea din gimnaziu. Într-adevăr, este puțin mai grea, dar după părerea mea nu a fost cea mai grea. Mie mi-a plăcut. Cu toate acestea, a VIII-a e MUUULT mai frumoasă. Succes la învățătură.

Baftă

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Dacă înveţi de la început, este uşoară şi frumoasă.

| Neimportant a răspuns:

Păi cea mai grea materie care ţi se bagă în a 7 a e CHIMIA. şi te plictiseşti la civică. oricum e destul de interesant la alte materii big grin De exemplu geografia; x acolo faci despre toate ţările. Spania, Canada, SUA etc.

| mdany a răspuns:

La chimie am avut numai 10happy in rest e foarte usor fata de liceu daca pui un pic mana sa inveti.

| DeeeaA a răspuns:

Mie mi s-a parut cea mai grea clasa din Generala.
Dar e ok daca inveti.
Pe mine m-a omorat Chimia, Matematica si IstoriA
Sunt singurele materii care nu imi placbig grin

| colouryourownworld a răspuns:

Yeee! am luat numa 10 la chimie...nu ca as invata ff mult, dar e usoara. mate e plictisitoare in general.deci nici o schimbare. fizica e swper, cu profu meu.dar mi-a placut clasa a 7-a. Sincer, ma cam sperie clasa a 8-a, dar nah! asta e.crek o sa trec clasa...

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

E ok daca inveti.