| andreea1996_3392 a întrebat:

Funda! Ce se face la istorie in clasa a 8-a? Adica, la fel ca intr-a saptea?

7 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Se face istoria Romaniei din care vei da si teza daca vrei si veri avea doua ore pe saptamana

| PanaDeIdei a răspuns:

Intr-a 8a se face ca in a4a! Nu glumesc...se face istoria romaniei. De la daci si romani, pana il zilele noastre, mai amanuntit. In majoritatea scolilor, cate 2 ore pe saptamana. :* funda?batting eyelashes

| deea_4470 a răspuns:

Istoria romana

| Scherimuvi a răspuns:

Nu se face istoria romaniei
eu sunt intra 9 a si stiu
o sa mai faci despre batalile lui
stefan cel mare
iancu de hunedoara
mihai viteazu
carol I si altiiwinking

| Alicia4408 a răspuns:

Se face istoria romanilor ca in a 4-a cu ceva mai multe amanuntebig grin

| cookie_4108 a răspuns:

Hei! Numai ce am terminat clasa a8a deci te pot ajuta cu mare drag. In a8a se face istoria Romaniei. Sper ca te-am ajutat ^^

| cookie_4108 a răspuns:

Draga catalin si bataliile lui Stefan cel Mare, Carol I si altii nu face parte din istoria Romaniei? Se vede ce ult ai invatat daca nici atata lucru nu stii... fara suparare