| RAY a întrebat:

Cum este intr-un adăpost pentru persoane fara casa?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De obicei exista saltele pe jos si o masa, o baie la comun, etc. Sunt si unele adaposturi mai decente, dar prea putine fata de cate ar trebui. Unele arata ca niste camere mai mari de camin, cu paturi supraetajate si alte cele. In general nu e deloc primitor, dar e ceva mai protejat, mai cald si mai curat decat pe strazi, in frig.

| RAY explică (pentru dullcat):

Aceste adăposturi oferă cazare sa spun asa doar limitat? Ma refer poti sta doar câteva nopți

| dullcat a răspuns (pentru RAY):

Sunt cele in regim de urgenta, cele sezoniere, daca pot spune asa, si cele care ofera cazare pentru mai mult timp, plus conditii decente astfel incat oamenii sa se puna pe picioare, sa-si gaseasca un loc de munca, etc.

| RAY explică (pentru dullcat):

Complet de acord cu tine, oricine trebuie să muncească apoi

| Freya1 a răspuns:

Sunt adăposturi unde primesc oameni peste noapte pentru a se spala, a manca și a avea unde sa doarmă.In general e o camera mare cu paturi la comun de unde pleci dimineața.
Acuma depinde de zona, tara etc.

| AdioTPU a răspuns:

Nu știu și nici nu vreau sa aflu.