| minime3 a întrebat:

Cum esti privit daca nu calatoresti? Lasi o impresie proasta? Daca un an sau mai multi la rand pui poze pe retelele sociale doar din acelasi oras/regiune nu pari un ciudat? Pari limitat, sau pari sarantoc, sau ca n-ai avea prieteni?

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De unde iti veni asta? Poate ai un interes sa impresionezi alte persoane, eu nu am asa ceva, dimpotriva am fost in anumite locuri si nu am facut nici o poza laughing, mai lasa deoparte fatarnicia de pe platformele de socializare, toti isi posteaza momentele cele mai bune, nu viata de zi cu zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai pune poze deloc, ca sa nu mai fii criticat sau sa ai impresia ca esti privit rau de ceilalti, dimpotriva, le spui ca nu esti interesat sa-ti pui viata persoanala pe forumuri, ci sa o tii privata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca calatoresti pentru poze e tot degeaba.
Calatoriile sunt pentru tine, sa vezi lucruri noi, sa cunosti oameni noi, sa incerci mancaruri noi, sa vezi culturi noi etc etc.

Mai bine stai acasa decat sa calatoresti ca sa te lauzi pe insta

| Holiday a răspuns:

E irelevant ce cred altii. Mie personal imi convine ca sunt si de astia ca tine. Iti dai seama ca ar fi si mai aglomeratie pe sosele si prin zonele turistice.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ești privit nicicum.
Pentru mine părerea lumii oricum e in mare parte irelevanta.Ar fi bine sa faci la fel!

| VoidEternal a răspuns:

Te gândești prea mult la ce cred alții oameni. Majoritatea întrebărilor tale sunt despre asta.

Gândește pentru tine și ia singură niste decizii, fii asumată, judecă tu ce e bun și rău, fă-ți niste principii ca să știi unde trebuie sa acorzi importanță și unde nu, altfel tot timpul vei avea nevoie de părerea altora.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu de asta nu pun poze deloc. Doar ii spionez pe altii dar eu nu postez nimic. Astfel lumea crede ca sunt discreta si nu imi pun viata pe net deci nu au cum sa presupuna ca nu calatoresc laughing

| mODIN a răspuns:

Iti jur ca aveam aceleasi ganduri si eu inainte. Stii ce e calatoritul pentru majoritatea oameniilor? Fatarnicie, atat. Merg in locurile cele mai frecventate de turisti si mai separate de cultura locala, fac poze, belesc ochii, merg acasa. Uita-te la toti prietenii tai care merg in Roma si intreaba-i ce stiu de istoria orasului. Uita-te la toti prietenii tai care merg in muzee si intreaba-i de epoci artistice. Uita-te la toti prietenii tai care zic ca 'calatoritul e un stil de viata' si intreaba-i ce-au vorbit cu localii.

Nu-ti face griji de "cum esti vazut". Nu ii pasa nimanui de ce faci tu, oricum.

| Lupică27 a răspuns:

Cred ca sunt printre putinii ramasi care se sterge la fund cu parerea lumii, drept dovada nici nu am conturi pe retele de socializare.
Si cand aveam postam chestii amuzante si atat, nu ma interesa sa ma laud ca restul prostilor.

| MistarGoGu a răspuns:

Cam fixist sau comod! Cum Naiba sa mergi in vacante de 2-3 sau 4 ori tot in aceeasi destinatie? Singurul loc in care am mers de 2 ori la interval de 6 ani a fost Port Aventura in Spania! Atât!

| EestiSodalane a răspuns:

Nu există sclavie mai grea decat atunci cand te faci sclav singur parerilor altora

| popapopica a răspuns:

Eu calatoresc. Dar nu stie nimeni. Ca nu am Facebook, insta, ticatoaca si ce or mai fi, deci nu pun poze pentru altii. Si fac multe poze dar pentru mine. Ca sa-mi amintesc mai tarziu ce lucruri minunate am vazut si mai ales am invatat.