| 6Radu5 a întrebat:

Cum fac rost de nitrat de potasiu pentru rachetele cu zahar?
NU VREAU SA FAC BOMBE!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tocmai fiindcă nu vrei, nu poți face rost.

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

????

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

Ok

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

Multumesc mult, ti am dat funda mai sus!
Vreau sa fac rachete cu zahar dar am vazut ca multi fac bombe si am crezut ca este ilegal sau am nevoie de niste acte.

| sadrian46 a răspuns (pentru 6Radu5):

Este ilegal să produci materiale pirotehnice. Închisoare.

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

Aveti dreptate, ce rost are sa ma bucur 10 20 de secunde de o racheta care zboara, in context ce pot sa am probleme cu legea. Oricum multumesc de raspunsuri, am crezut si eu ca fac machete de rachete si o sa am un hobby

| sadrian46 a răspuns (pentru 6Radu5):

Ai putea face asta, dar la modul organizat, la un club sau ONG.

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

Am inteles, multumesc de raspunsuri.