| mODIN a întrebat:

Cum faci sa devii mai putin fatarnic si superficial?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poți așa suntem cu toți,niste ipocriti,falși,mincinoși, pe mine mă deranjează cei care spun că știu totul, de exemplu martori lui peste și transfuzia de sânge, o copila a murit că părinți tâmpiți nu au lăsat medici, aia nu sunt tampiti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ramai sarac.
Majoritatea reactioneaza foarte aiurea cand nu mai sunt saraci.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cultură. Mai ales filosofie - Platon, Seneca, Plutarh, Plotin, Marcus Aurelius.

| doctorandus a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Ah, ah, ah, Seneca a fost un mare vicios si un mare ipocrit. Filosofia lui era taman pe dos decat modul lui de viata.

| elennaionela14 a răspuns:

Sa vb mai putin.
Abtine-te mai mult.

| popapopica a răspuns:

Te autoeduci.