| Alex a întrebat:

Cum functioneaza modulator auto FM cu functie de MP3 player incorporata la Dacia Nova?

2 răspunsuri:
| djhateme a răspuns:

Salut.pentru un modulator fm, esti nevoit sa ai si un casetofon cu radio la masina.Cand pornesti modulatorul, trebuie sa ai neaparat pornit si casetofonul masinii, deoarece modulatorul emite prin casetofon.la functia radio a modulatorului auto, trebuie sa ai aceeasi frecventa ca cea de pe casetofon.EX: daca ai radio de la casetofon ai Radio 21, trebuie sa ai Radio 21 si la modulator. daca ai astea, dupa aia vei putea pune card sau stick pe modulator si asculta muzica cat vrei.bafta

| Oprisan_Bogdanel_1980 a răspuns (pentru djhateme):

Cum prind un post de radio cu modulatorul fm