| byanka_1662 a întrebat:

Cum il fac sa ma iubeasca? Adica sa il fac sa imi arate ca macar tine la mine.
Inainte sa fiu cu el am avut o relatie de 2 ani si poate ca eram obisnuita cu dulcegarii, si el e mai diferit. Poate fi si dulce dar cand e sa fim doar noi 2 sau sa vorbim la telefon, dar cand e el singur. Cand e cu prieteni sau cu rudele lui imi vorbeste altfel, imi spune ca are treaba sau de exemplu il sun si imi zice "hai ca joc carti, lasa-ma". Mi se pare ca e cam indiferent.
Vreau niste sfaturi, nu vreau sa ma despart de el pentru ca il iubesc, si el imi zice ca ma iubeste cateodata simt asta, o zice din inima. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nutzlos a răspuns:

Hmm...Depinde si de felul fiecaruia, uni baietii sunt mai "dragastosi" alti nu, sau nu stiu poate ii este rusine sa isi arate sentimentele de fata cu prietenii lui, majoritatea baietilor vor sa para duri, si sa ii faca pe cei din jur[in general prieteni] sa creada ca sta cu tine doar pentru ca nu isi gaseste pe alta sau pana meahee hee dar nu poti stii ce e in sufletul unei persoane cu adevarat. oricum, daca nu e ca fostul, sa nu ii spui asta ca o sa ii sara tandura cel mai probabil laughing, oricum cred ca ar trebui sa vorbesti mai serios cu el, pana nu se raceste de tot.de obicei, cand o relatie se raceste, se cam termina. Sper sa fii inteles ceva din ce am zis, e cam tarziu si gandurile mele sunt cam imprastiate laughing

2 răspunsuri:
| Morphine21 a răspuns:

Nu il mai sufoca atat!
Are nevoie de libertate ca doar e baiat.

| byanka_1662 explică:

Nu il sufoc, il las sa iese cu prieteni sa stea cat vrea el. Doar 2 chestii i-am cerut : sa imi raspunda la telefon cand il sun si sa nu ma minta. Ca aflu imediat adevarul si e cam naspa sa afli de la altcineva ca el nu era unde mi-a zis la telefon si ca era in alta parte. Si nu ma supar pe el.