| RAY a întrebat:

Cum.imi fac vocea mai groasa? Dar sa vb mereu gros

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

N-ai cum, aia e vocea ta

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum.

| Celcestietot a răspuns:

Ti-am mai scris alta data, nu mi-ai luat sfatul in considerare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci și tu ce a făcut lupul din poveste. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum, fiecare are o anumita inaltime a vocii. Ai putea sa incerci sa vorbesti mai gros, adica sa zicem ca tu ai vocea mai subtire, dar daca vorbesti cu cea mai joasa frecventa a ta tot va fi destul de jos. Dar NU recomand asa ceva. Stiu persoane care fac asta si se simte... si eu am facut cand eram in floare pubertatii si voiam sa accentuez precocea masculinitate. Se aude urat, pare ca persoana respectiva e suparata si se vede ca se chinuie. E chiar enervant. Nu ai de ce sa fii complexat ca ai vocea mai subtire, gandeste-te ca mai toti cantaretii populari in ziua de azi au vocea subtire, aproape femeiasca.