| porumbitza a întrebat:

Cum imi pot face un blog? Funda raspunsului care functioneaza!

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

E simplu. Există mai multe posibilităţi, eu îţi recomand ca dacă eşti la început, să-ţi faci un blog gratuit, folosind o platformă gratuită cum ar fi wordpress sau blogspot. Eu am folosit wordpress, se actualizează mai des şi în opinia mea, sunt mai profesionali.
Aşadar, intră pe http://ro.wordpress.com/, apasă unde scrie sus cu albastru Sing Up Now şi completează datele. Ai grijă să alegi domeniul .wordpress.com pentru că e singurul gratuit. E cel setat implicit. Apoi mergi mai departe, până termini de completat datele. Te vei descurca după, pentru că totul va veni de la sine, e foarte simplu. Bine ai venit in lumea blogger-ilor! >:D

4 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Cu blogspot.com sau wordpress.com. happy

| Leandro a răspuns:

Da, pe www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Blog sau site gratuit. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite editabile si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!