| anonim_4396 a întrebat:

Cum interpretați când scrieți cuiva pe WhatsApp iar acea persoană vă răspunde sec, doar cu emoji-ul "deget ridicat"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un om obsedat de emoji?!? Glumesc laughing
Probabil îi este lene sau nu știe ce să răspundă și atunci îl salvează un emoji. Acum depinde și dacă mânuța aceea, de care spui tu, are vreo relevanță cu întrebarea adresată, dacă ți se pare că nu are nici o relevanță, poate fi vorba și despre o ușoară indiferență, un om care răspunde doar ca să nu pară nesimțit și care își face datoria de a răspunde.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nepăsare (probabil).

E ca și atunci, când scrii cuiva, 10-20 de rànduri cu urări de Crăciun, iar celălalt iti răspunde sec : "Mulțam, la fel!"

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă te referi la thumbs up = ok.
Dacă a răspuns doar o dată, te-a aprobat sau nu a știut ce să zică și a zis să nu dea seen.
Dacă răspunde doar cu asta la orice îi scrii... e cam clar că nu are chef de tine și te sictirește.

| Lioana a răspuns:

Ori nu are timp, ori nu are chef de vorba, ori nu stie ce sa spună.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deget ridicat CARE? Cel din mijloc?¿ happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai exact:

https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil ii e prea lene sa spuna ceva / exprime ceva ( in scris), si asfel se ' exprima' prin simbolul aprecierii ( un fel de Like virtual / Apreciere Grabita la ceea ce tu ai spus / scris, mai devreme)

| MrAM a răspuns:

Acea persoana e interesata de tine, dar avand in vedere ca a fost,, evitat" de cateva ori aplica aceeasi strategie. Aparent e mai " cool" sa fii misogin si egocentrist si atrage mai mult decat un "good boy"