| Ejkoli a întrebat:

Cum ii pot face pe parinti sa imi cumpere un calculator nou. Nu sunt de acord dar nu stiu de ce. As prefera sa imi spuneti mai detaliat...

8 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Nu sunt de acord ca e crizalaughing

| AngelMuscleman a răspuns:

Pai fii si tu mai responsabil fa treburi prin casa comporatate frumos si matur si invata mai bine.sa stii ca asta da bine mereu bafta!

| Deea4ever a răspuns:

Strica-l Asa am procedat eu laughing POi acum cre ca depinde si de parintii tai nu il strica mai bine roaga-i frumos Mai bine pune-i sa ti-l ia pe parti intr-o zi monitor in alta unitate si daca vrei si ai tupeu sa vb ca parintii tai -iAA si tu cand incepi scoala o serie de note booone spune-le Uita-ti sad si lasi buza de jos eu v-am facut mandri! Va rog crying crying atat va cer un calculator nou crying Roaga-i poate nu au situatia materiala buna eu stiu? Acum vin eu ca o intrebare esti singur la parinti?
1) daca esti singur sigur iti vor lua
2) daca nu Bafta Darian laughing

| Buffulete a răspuns:

Pai cand vin ei in camera fa'te ca esti cu ochii inlacrimati si ii ici de alt copii ca al toti le cumpara asa si mno si asa poate sau cand dormi fa'te ca doar la chestia aia te gandesti!

| cosminvalerian a răspuns:

1.E criza
2.O sa plateasca lunar
3.De unde atatia banii
4.Nu ti-e de ajuns un calculator? Doar daca pleci sa unveti altunva, un laptop sa vorbesti cu ei pe mess
5. Daca nu iti e bun ceva de la calculator ( placa ram, unitatea optica etc., cumpara alta.

| ionutzuu194 a răspuns:

Strica-l pe astawinkingbig grin

| T0xikBarbie a răspuns:

Buna! Pai, la mine merge mereu sa le duc cafeaua la pat cand se trezesc [ eu le duceam numai in week-end ] Spalam vasele. Ma prefaceam interesata de ce imi povesteste mama sau tata, nu comentam la nimic din ce imi spuneau de ex : Da mami puppy dog eyes. Da tati.puppy dog eyes laughing. Daca ii intrebam daca pot sa ies afara cu prieteni si ziceau nu, nu le ziceam inapoi " hai teroog ". puppy dog eyes. Si dupa o saptamana miau cumparat laptopul devil. Succes! :*

| Rokko a răspuns:

Promitele (si tine-te de cuvant) ca o sa faci un lucru important (iei un examen/termini cu medie mare/te insori etc.) in schimbul unui calculcator. Sau il strici pe asta de il ai acum laughing