| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti intretii curajul?
Care este diferenta intre un om fara teama si unul curajos?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un om fara teama e un om iresponsabil,pentru ca ar insemna sa ignore pericolul din fata sa si,subestimandu-l, sa-i cada victima.Un om curajos e cel care, realizand pericolul, il infrunta, indiferent de rezultatul final.

1 răspuns:
| sniper2998 a răspuns:

Cu teama si rusinea nu ajungi nicaieri iti spun din experientaoh go on un om cu teama nu va da niciodata frau liber oportunitatilor, ocaziilor, sa profite de ceea ce i si ofera, unul curajos este exact opusul si are mult de castigat