| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Cum ma poate ajuta un psiholog? Noi romanii nu prea obisnuim sa mergem... Eu din cate am inteles cumva te face sa-ti raspunzi singur la intrebari.
Eu cred ca am un fel de obsesie pentru o fata si ea la randul ei pentru altcineva, deci trebuie s-o cam las, am discutat, am inceput sa ne indepartam, dar tot la ea ma gandesc...

3 răspunsuri:
| LaYeR a răspuns:

Cu timpul o vei uita, treci peste.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru LaYeR):

Nu, nu o voi uita, a trecut prea mult timp, ea a facut pasul inapoi si mi-a spus ca pentru binele meu, eu am facut niste chestii care in loc s-o apropie au indepartat-o mai mult, apoi am inceput s-o ignor total, cu lunile, dar nu o pot uita, am iesit cu altele si n-am realizat decat ca imi bat joc de ele, ca ma folosesc de el, ca eu de fapt nu le vreau. Nici nu vreau s-o uit, dar vreau sa trec peste, insa am nevoie de ajutor.
Tu imi spui practic sa nu merg la psiholog laughing)

| Emma30555 a răspuns:

De regula timpul vindeca rănile din dragoste, dacă ai întâlni alta fata de care sa te îndrăgostești ai uita de ea, dar dacă e o obsesie mergi la psiholog nu ai ce pierde, sunt convinsa ca te va putea ajuta