| Altair22 a întrebat:

Cum poate fi cel mai bine explicata urmatoarea :

"Tine`ti prietenii aproape, iar dusmanii SI mai aproape".

Care`i morala de fapt?

Dusmanii ar trebui tinuti cat mai departe, daca ar fi pana acolo, deoarece ne incarcam cu energia lor negativa straight face nu? thinking

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Citatul ii apartine lui Sun Tzu, general chinez(544 BC-496 BC), cel care a scris Arta Razboiului, o lucrare de strategie militara.Morala e ca trebuie sa fii mereu la curent cu toate miscarile dusmanilor tai, trebuie sa stii in orice minut unde sunt si ce fac pentru ca ceea ce fac ei te priveste si pe tine in cel mai mare grad, n-ai vrea sa fii prins pe picior gresit atunci cand ei ataca.Nu se refera neaparat la o apropiere fizica, e suficient sa ai iscoade, informatori in tabara dusmana.

| Enaaa a răspuns:

Ahahah, mi-a placut cum aqualuna a spus: "tabara dusmana" big grin
Are mare dreptate