| mendy a întrebat:

Cum pot afla, pe cale legala, cine este persoana care imi trimite scrisori anonime si mesaje pe telefon?

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

Cred ca singura posibilitate pe cale legala este sa te duci la politie si sa depui o reclamatie! In scurt timp telefonul tau va fi urmarit de catre procuratura si politie si ei pot afla foarte usor cine este cel/cea care iti trimite mesaje anonime! Daca mesajele sunt cu tema de amenintare sau jigniri, atunci va fi mult mai usor! Fa asta fara nici o jena, nu te gandi ca iti asculta acum orice convorbire, ei au programe cu care vad doar numerele ce te contacteaza indiferent de mod, sms-uri sau telefonwinking!

2 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Depinde de natura scrisorilor, daca sunt de amenintare sau romantice. Eu cred ca ar putea fi o persoana apropiata, care ar dori sa te cucereasca, parerea mea. Uita-te in jurul tau si ai sa-ti dai seama. Pana la urma o sa faca o greseala si se va da de gol. Bafta!

| bogdanl a răspuns:

Despre scrisori nu prea cred, din cauza ca daca nu au expeditor nici cei de la posta nu stiu, dar despre mesaje se poate. Te duci la o reprezentata orange si ii arati un mesaj doua de la persoana acea si dupa aia soliciti sa iti dea numarul de telefon. Chestia cu telefonul nu stiu daca o sa o reusesti. dar poate gasesti pe cineva dornic de acolo sa te ajute.Trebuie sa ai noroc.