| nicooparaschiv a întrebat:

Cum pot descoperi mesajele subliminale auditive ale unui fisier mp4? La un moment dat, aud un sunet, pe care in subconstient il simt ca un mesaj foarte clar, atat dpv al tonului, cat si al sintaxei, adresat direct mie, in schimb cand incerc sa-l deduc logic, pare o vorba super random aruncata in vant. Bine, nici nu am dormit multe nopti si am avut si mult de invatat, insa asta este ce am observat pe durata videoclipului. Multumesc mult, si dau funda!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urmărește-l in slow-motion până te prinzi că e ceva sau nu e nimic

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Asta cu mesajele subliminale este o teorie paranoida a conspiratiei: subliminalele n-au niciun efect.

| sierra1 a răspuns (pentru doctorandus):

N-ar scrie unii, atâtea pagini, dac-ar fi fără nici un efect

https://en.wikipedia.org/wiki/Subliminal_stimuli