| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi oameni atat de prosti incat sa creada in chestii ca illuminati?
Illuminati au disparut la sfarsitul secolului 18.
In masoni cred, masonii chiar exista.
Dar faza cum ca illuminati mai exista si azi e doar o poveste de adormit copii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca religia mai "traieste" dupa 2 milenii, nu ma mai mira altele.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"dar'a ca asta doar pe fata, ca nu asculta deloc de ceea ce le predica religia" asta da. pana si tarfa liceului care le su """ regulat, si aia era credincioasa. ce sa mai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ipocriti la greu in pl. mea, macar sa recunoasca ca-s niste tarfe ordinare (cu sens metaforic ma exprim de data asta) si s-o lase asa.

| Sportfreak a răspuns:

Exista, nu exista ....si eu m-am documentat si subiectul este luat mai mult in caterinca decat in serios... te-ai gandit ca poate mai exista mici secte? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sportfreak):

Bun, poate ca mai exista niste MICI secte, dar nu cred ca ar conduce lumea din umbra.

| Duucu a răspuns (pentru GgAnett):

Illuminati conduc lumea prin intermediul religiei? laughing Citește puțin despre iluminism, nu se prea leagă ce spui.

| GgAnett a răspuns (pentru Duucu):

Scuza-ma da nu vad ca am scris eu acolo, ca illuminati conduc lumea prin religie laughing da copy paste si arata-mi unde scrie asa.

| Duucu a răspuns (pentru GgAnett):

Atunci e mai rau, ce te-a apucat sa vorbesti brusc de religie daca intrebarea era de Illuminati? :\

| GgAnett a răspuns (pentru Duucu):

Erau exemple date, la fel puteam sa dau exemplu "de ce esti tu cel prost sa crezi in mos craciun" dar nu ma astept ca tu sa fii inteles. Ciao