| Andrutza987 a întrebat:

Cum pot invata engleza mult mai usor? sa citesc sa vorbesc etc. dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Pinxiee a răspuns:

Depinde de nivel. Daca esti nivel incepator uita-te la filme, asculta muzica in engleza, ia-ti un dictionar roman-englez si englez-roman si ia diferite texte in romana si in engleza -orice texte vrei tu- si tradu-le din romana in engleza si invers, folosind dictionarul si invata cuvintele bineinteles.
Nimic nu se invata usor fara putin efort.
Daca esti nivel mediu ai putea sa citesti carti in engleza si sa scoti cuvintele si sa le inveti+asigura-te ca ai inteles pe deplin ceea ce ai citit[poti face un rezumat]. Daca cunosti pe cineva care stie engleza bine ati putea chiar sa vorbiti in engleza happy
Daca esti/vrei sa urci la un nivel avansat, toate cele de mai sus tongue
Multa bafta! kiss

| Andrutza987 explică (pentru Pinxiee):

Multumesc de ajutor :*

| Pinxiee a răspuns (pentru Andrutza987):

Cu placere happy