| BoOgGhHyY a întrebat:

Cum pot invata limba engleza foarte repede si usor fara sa citesc carti si etc?

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Te uiti la desene animate in limba engleza, serios. Nu rade, chiar inveti ceva, asa am invatat si eu cand eram mic.

| NickiMinaj a răspuns:

Asculta bbc radio 1, vezi filme fara subtitrari, citeste carti in engleza.

| MissSunshine_9230 a răspuns:

In primul rand engleza nu se poate invata asa repede cum pare. Nu este o limba usoara. In al doilea rand fara carti nu ai cum sa inveti engleza. Si bunica-mea stie ce inseamna cool, funny si ok dar asta nu inseamna ca stie engleza. Stii engleza atunci cand esti capabil sa intelegi o conversatie si sa partici activ la ea. In al treilea rand fara sa citesti carti si sa faci exercitii de gramatica nu o sa o inveti niciodata asa cum trebuie, eventual o sa stii niste cuvinte pe care o sa le folosesti fara sens. Eu de 7 ani (liceu+facultate) am citit si am scris incontinuu in engleza si tot nu o stiu perfect. CONCLUZIE: cumpara-ti o carte de gramatica sau o engleza fara profesor ca sa poti sa ai cunostintele de baza.

| Innovation a răspuns:

Si eu sunt doritoare sa invat limba engleza dar sa stii ca eu incep sa invat din ce in ce mai mult stand pe site-uri, etc.De exemplu:
-sunt majoritatea site-urilor in limba engleza, atunci cand nu stiu un cuvant il scriu pe dictionarul online englez-roman
Asa am invatat cred ca jumate de limba.
Sau mai sunt unele site-uri care te invata in aproximativ 21 de zile engleza cursiva dar costa bani asa ca nu

| Innovation a răspuns:

Si eu sunt doritoare sa invat limba engleza dar sa stii ca eu incep sa invat din cein ce mai mult stand pe site-uri, etc.De exemplu:
-sunt majoritatea site-urilor in limba engleza, atunci cand nu stiu un cuvant il scriu pe dictionarul online englez-roman
Asa am invatat cred ca jumate de limba.
Sau mai sunt unele site-uri care te invata in aproximativ 21 de zile engleza cursiva dar costa bani asa ca nu

| BoOgGhHyY explică:

Cu o profesoara de engleza

| BrokeDeRomania a răspuns:

Pai te poti uita la seriale sau filme si chiar inveti! Crede-ma!

Alte răspunsuri
| TheLostWorld a răspuns:

Ia medidatii de la un prieten sau adult care stie engleza bine si incearca sa retii ce faci in timpul cursului.

| Fyzz_Bogdan_1987 a răspuns:

Engleza este la baza oriunde in lume, vreau sa invat.