| roby2oo0 a întrebat:

Cum pot invata japoneza fara sa merg in japonia sau sa fac cursuri

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

In acelasi mod in care poti invata limba rusa fara sa te duci in Rusia sau sa mergi la cursuri, sau limba germana fara sa mergi in Germania sau la cursuri. Adica foarte simplu : in loc sa folosesti cuvinte romanesti, folosesti cuvinte japoneze! laughing

| terra2009 a răspuns:

Www.terralinguas.com

este un site unde iti poti improspata limba engleza, americana! este si optiunea de engleza britanica, dar situl este original american! nu ai nimic de pierdut, gratis si sunt mai multe limbi straine daca vrei sa inveti sau doar sa cauti anumite cuvinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o colega care invata japoneza.Si nu face nici un curs, nici nu a fost in Japonia. A invatat singura de pe net si din carti.Si-a cumparat mai multe carti in limba japoneza si chiar a invatat ceva. Sper sa iti fie de ajutor.Succes