| Asdfghjklove69 a întrebat:

Cum pot organiza o party in pijamale? Sa imi spuneti si cum se joaca jocurile.Valabil pana la 12.08.2010.

2 răspunsuri:
| SMTHING a răspuns:

Am cumparat cappuccino, floricele de porumb, ciocolata (macar de cateva ori pe an sa ne permitem si noi sa ne satisfacem papilele gustative ), pufuleti, covrigei si suc. [pentru toate astea am strans toate bani (eram 4 fete)].

Fiecare si-a adus trusa de manichiura si pedichiura, produsele cosmetice, accesoriile pentru par, cate o perna (de dimensiuni nu foarte mari), un sac de dormit (inclusiv eu, pentru ca este foarte aiurea tu sa te rasfeti in patutul tau regal in timp ce prietenele tale dorm pe podea, intr-un sac de dormit, langa tine) pijamalele si cei mai funny papucei de casa.

Am sterpelit un film de pe net (despre prietenie): Bratz.

Am facut un playlist in care fiecare fata si-a pus "cele 10 piese preferate"...(am facut playlistul in asa fel incat dupa o melodia preferata a lui x sa urmeze melodia preferata a lui y si tot asa )

Ajunse la mine acasa, am pus o paturica foarte draguta pe jos, si am inceput: una ii facea manichiura celeilalte, una impletea parul alteia, una o machia pe respectiva si tot asa in timp ce luam la bani marunti "cei mai draguti baieti din scoala" si alte subiecte de discutie pe care le gaseam pe moment.

Ne-am inghesuit toate in patutul meu si am dat drumu' la film: vizionam atente in timp ce rontaiam fiecare ce apuca, dupa preferinte.

Ne-am strans in jurul masutei din sufragerie (pe care am adus-o la mine in camera) si am inceput sa ne jucam monopoly in timp ce savuram un delicios cappuccino.

In jur de ora 2, ne-am bagat in saculetii nostri de dormit, am dat drumul la playlist si am inceput sa vorbim despre cate-n luna si-n stele pana cand una cate una am adormit ascultand cele mai frumoase piese :-X.

P. S.:petrecerea a inceput la ora 21 si s-a terminat (parca) pe la 3

Mult succes in organizarea ei si distractie placuta!

Ellz; x

Răspuns utilizator avertizat