| lenesa a întrebat:

Cum pot sa fac sa fiu mai ambitioasa? Sa pot sa reusesc ceea ce mi-am propus? Cateodata simt ca sunt o ratata, nu reusesc sa-mi schimb stilul de viata.Sunt maritata, sotul ma ajuta foarte foarte mult la treburile casnice, face de toate, si mult mai bine decat mine si mult mai repede. El este tipicar defel, dar lui ii iese tot ce si-a propus.Eu in schimb sunt cu mult in urma, si ma simt o ratata pentru ca toti ceilalti din familie, neam, sunt mai destepti, ba cutare stie o limba straina, ba cumnatamea este profa de mate, iar eu?! Lucrez intr-o fabrica ca muncitor necalificat avand totusi o facultate terminata.Simt ca am nevoie de cineva care sa ma impinga de la spate mereu, dar nici persoana aia nu o am.Intrebarea mea este urmatoarea: cum pot sa fac sa reusesc sa-mi fac un plan in care prioritatea sa fie invatarea limbii germane, care cred ca e foarte importanta ca sa-mi gasesc un loc de munca mai bun si mai curat. Timp a-si avea dar prefer sa ma uit la TV.

2 răspunsuri:
| prafova a răspuns:

Mama mea mi-a spus(de multe ori) ca puterea mintii are multa putere in ceea ce ne propunem.Deci pe skurt trebuie sa iti spui in minte,, Eu am sa reusesk,,