| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama ce simte un baiat pentru mine? Va intreb acest lucru deoarece este un baiat pe care il plac datorita faptului ca acum cateva luni se dadea la mine ma lua de gat vroia sa imi dea chiar si o floare dar eu fiind mai timida nu am luat`o.Eu m-am gandit ca poate nu ma place ci doar vrea sa se distreze cu mine el fiind genul de baiat care se da la toate fetele si le da sperante desarte.Acum nu ne mai vorbim deloc din cauza unei colege care l-a mintit ca eu m`as fi laudat ca m`am pupat cu el. AJutati`ma adica cum sa ma impac cu el si cum sa vad daca chiar ma place sa doar?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Du-te la el si spune-i ca a ta,, scumpa " colega a mintit. Spune-i ca vrei sa il asiguri ca nu a fost asa si ca nu ai vrea sa ramana cu o parere gresita. Din discutii poti sa ii spui ca iti place de el si iti pare rau ca nu ati mai vorbit. Dupa te descurci cu siguranta. Te va ajuta si el. La inceput e mai greu.

7 răspunsuri:
| Alecsandraa a răspuns:

Stii, colega ta aia care i-a spus asa ceva e foarte geloasa. happy
Ma rog, sa trecem la subiect. Pai ar trebui sa vorbesti si tu cu el, sa-l intrebi ce s-a intamplat cu 'voi'?hee hee Sa mergeti undeva doar voi doi, sa vorbiti asa intre voi, ca. Un cuplu daca pot spune happy [Multi ar spune ca baietii trebuie sa invite fetele, si daca nu se intampla asa, fata nici sa nu miste un deget, sa astepte 100 de ani pana cand baiatul se trezeste sa o invite undeva. Si fetele pot invita baietii undeva, sa vorbeasa, doar e ceva normal]. Il intrebi ce mai face, cum mai sta cu dragostea, chestii din astea. Daca te va privii cu atentie, daca iti va da atentie cand tu vorbesti, si daca iti vorbeste frumos, inseamna ca se infiripa ceva in sufletul lui. Dupa accea totul vine de la sine happy. Sper ca am fost de folos :*

| Alecsandraa a răspuns:

Pai, il iei deoparte si il intrebi daca are putin timp liber chiar atunci sau a doua zi. happy

| KeepCalm a răspuns:

Intreaba'l! nu mai fii asa speriata.ciao:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alecsandra problema este ca eu nu il vad niciodata singur intotdeauna este inconjurat de un grup de baietisad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit la fel dar pana la urma am recunoscut ca il iubesc si sunt cu el acum stai mult aproape de el si il intrebi multe lucruri personale daca iti raspunde inseamna ca te place

| airlove a răspuns:

Dificila situatie... cred ca ar trebui sa vorbesti cu acel baiat si sa il intrebi ce simte pentru tine, iar daca raspunsul va fi pozitiv atunci si tu ii spui ca-l placiwinking happy BAFTA!
Semnele de atentie din partea unui baiat: se uita des la tine, incearca sa fie mereu linga tine, ia parte la toate discutiile unde si tu faci parte... etc. SUCCES, iti doresc o iubire adevarata fara suferinta happy

| sergiu12345 a răspuns:

Bla bla bla... alta treaba mai buna nu ai de facut? laughing)