| butt3rfly16 a întrebat:

Cum pot sa-mi inving timiditatea?cryingSunt sigura ca exista o scapare din aceasta situatie doar ca nu stiu cum...va rog spuneti-mi ce trebuie/ar fi bine sa fac ca sa nu mai fiu gatalogata ca fata timida care nu prea vbcrying

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

Ar trebui sa comunici cu cineva deschis, cu cineva care sa se deschida in fata ta si sa iti inspire incredere! E ceva firesc sa fi timida dar hai sa numim altfel, hai sa ii spunem retinerewinking! Gaseste un prieten, o prietena cu care sa discuti lucruri intime, sentimentale, etc. Dar ai grija ca acea persoana sa fie discreta sa aiba incredere in tine si tu in ea, sa fie serioasa si sa nu rada atunci cand vorbiti, de preferat cineva mai mare ca tine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt o persoana timida, chiar deloc!
dar ...am o groaza de prieteni timizihappy + in scoala mea fac parte dintr-un grup format din 6 persoane cu care lucram pe anumite subiecte...
Culmea e ca, exact acum o saptamana am discutat despre timiditate! mai bine zis am facut un exercitiu de "combaterea timiditatii"... dupa cum ti-am sp eu nu sunt timida dar unele pers din grup erau happysi asta tragea grupul in jos de aceea am facut acest exercitiu pe care til impartasesc si tietongue
In primul rand roaga un prieten/ o prietena apropiata (cea mai apropiata ) si incearca sa vorbiti amandoi/ amandoua lucruri care normal ti-ar fi rusine sau jena... sau pur si simplu anumite curiozitati ce le ai in leg cu prietenul/prietena respectiv/ahappy
Icercarea moarte n-are! in caz ca te ajuta, pers din grup care erau timide au invatat sa nu mai fielaughing ba mai mult unele au sarit calu si acum au o incredere in ele si o NEtimiditate de ramai fara glastongue
Have fun cu exercitiu asta si poate te va ajuta! SUCCES