| Andrəi a întrebat:

Cum pot sa opresc tentatia aia cand trec pe langa casa de pariuri sa ii mai calc pragul? M-am saturat sa pierd banii (daca am 5 lei in buzunar,ii bag si pe aia la pariuri) si nu zic cât de urat fac cand pierd toate meciurile,sau mai rau cu un meci,sparg, ma enervez, injur, dau vina pe arbitri, pe jucatori, dar dupa ceva timp imi dau seama ca si eu sunt de vina in primul rand ca bag la pariuri fara sa am experienta si in al doilea rand ca bag la pariuri. Intr-o seara băgasem si 500 de lei pe 4 meciuri si ma scoase unul,tot la fel ca un disperat am facut spargand lucruri si urland.
Prieteni care sa ma incurajeze sa ma las nu am,cu familia de abia vorbesc,prietena nici atat (si daca as avea, cand ar vedea cum fac probabil s-ar desparti de mine). Vreau sa cunosc persoane care sa ma inteleaga, cu care sa pot vorbi despre problema mea si sa nu mai tentatia asta ca "Da bag 5 lei, scot banii aia înapoi".

8 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Ziceai ca ai 14 ani, e legal asa ceva?

| Andr?i explică (pentru Justme1997):

Ma intreaba unele femei de la sălile de joc din cartier cati ani am cand le zic ca am 14, nu spun nimic imi iau banii si imi tiparesc biletul

| Thecurious a răspuns:

Iti poti schimba perspectiva din "Joc pentru ca vreau sa castig " in "Joc pentru ca am niste bani pe care imi permit sa-i pierd".

| EcceHomo a răspuns:

Şi eu sunt parioare.happy
Dar pariez inteligent.
Degeaba însă, pentru ultimele două pariuri câştigate, încă nu mi-am ridicat premiul.happy
Neseriozitate de partea cealaltă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

I-ai falimentat?laughing)

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah,e pe persoană fizică.laughing

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

La cate manevre se fac, cred si eu))) cota de 1.20 pe Barca, Bayern si Real si pierd toate 3, m-am invatat minte cu astea

| Demetrov a răspuns:

Teoretic nu e legat, practic e. Cine crezi ca mai tine cont?